Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Atak zimy na Śląsku. Paraliż na drogach

Autor: w dniu 2022-12-16

Koszmarne warunki jazdy na Śląsku. Życie kierowcom uprzykrza od kilku godzin śnieżyca. Drogi są białe i śliskie. Sypie tak mocno, że odśnieżanie na niewiele się zdaje. Szykujcie się na bardzo wolną jazdę.

W wielu miejscach tworzą się korki. Tak jest na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej, gdzie auto wpadło w poślizg i uderzyło w bariery. Zablokowana jest częściowo jezdnia w kierunku Gliwic. Wypadek na autostradzie A1. W miejscowości Starcza w stronę Częstochowy ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. Jedna osoba została ranna. Bardzo trudna sytuacja na A4 w Katowicach na wysokości Trzech Stawów. Odblokowana za to DTŚ-ka w Świętochłowicach ,gdzie ze wzniesieniami miały problemy ciężarówki. Obfity śnieg ma sypać do 15:00 wynika z ostrzeżeń IMGW. Na terenie śląskich powiatów ma go spaść kilkanaście centymetrów.

Komunikat dla kierowców wydała też śląska Policja. Taka jest jego treść: 

Uwaga kierowcy: fatalne warunki drogowe spowodowane wielogodzinnymi opadami śniegu. W wielu miejscach samochody ciężarowe nie są w stanie się poruszać z uwagi na zalegający śnieg i powodują zatory drogowe. Zachowajcie ostrożność.

Najważniejsze utrudnienia:

– Autostrada A4 w rejonie węzła Mysłowice kierujący ciężarówką przebił bariery blokując jezdnię zarówno w kierunku Krakowa, jak i Katowic. Objazd od Krakowa przekierowany na S1 i DK 79, a w stronę Krakowa przez węzeł Mysłowice. Z uwagi na bardzo duży zator prosimy w miarę możliwości o unikanie tego odcinka.

– Autostrada A4 kierunek Katowice zablokowany zjazd na DK 78 z powodu stojących samochodów ciężarowych.

– Rybnik DK 78. Z uwagi na warunki atmosferyczne ciężarówki mają problemy z wjechaniem na wzniesienia. Autostrada A1 Czerwionka-Leszczyny w kierunku Łodzi ciężarówka zablokowała jeden pas ruchu.

– Mikołów DK 81 od skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia do zjazdu na DK 44 w kierunku Tychów trasa nieprzejezdna. Ciężarówki nie mogą poruszać się z uwagi na zalegający śnieg w rejonie skrzyżowania przy centrum handlowym.