Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Autobus potrącił dziecko na hulajnodze. Obrażenia chłopca poważniejsze niż przypuszczano

Autor: w dniu 2023-04-05

Dziesięciolatek korzystający z hulajnogi został potrącony przez autobus miejski w Katowicach. Świadkowie informują, że nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, choć miał taki obowiązek. Kierowca autobusu nie zdołał zareagować w porę.

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło we wtorkowe popołudnie. Zgłoszenie wpłynęło do służb o 16.24 na ulicy Rolnej w katowickim Brynowie. Na miejsce wezwano trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Dziecko na hulajnodze wjechało przed autobus

O tym, jak dokładnie wyglądało opisywane zajście pisze serwis katowice24.info. Wiadomo, że autobus miejski linii 296 zbliżał się do przystanku autobusowego Stara Ligota Rolna. Wtedy na przejściu znalazło się dziecko na hulajnodze. Kierowca autobusu nie zdołał zareagować na tę sytuację i doszło do potrącenia. Katowicka policja ma dziś otrzymać, jak pisze serwis katowice24.info, nagranie z autobusowego monitoringu. Ma przyczynić się do ustalenia dokładnych okoliczności opisywanego zdarzenia. Świadkowie zdarzenia mówią, że dziecko korzystające z tradycyjnej hulajnogi nie zatrzymało się przed przejściem dla pieszych. Trafiło do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka z urazami głowy i reszty ciała. Stan pacjenta, jak przyznaje w rozmowie z serwisem katowice24.info Wojciech Gumułka – rzecznik GCZD, jest poważny.