Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Awaria sieci trakcyjnej. Jak długo potrwają utrudnienia?[AKTUALIZACJA]

Autor: w dniu 2023-03-15

Problemy związane z siecią trakcyjną, które odnotowano w środę, 15 marca około godziny 08:20 zostały usunięte.

Przypomnijmy, że uszkodzona była sieć trakcyjna na odcinku Chorzów Batory – Ruda Śląska Chebzie. Tor został zamknięty. Utrudnienia w ruchu kolejowym trwały do godz. 16:26.

Wcześniej pisaliśmy:

Trwa usuwanie skutków awarii sieci na ruchliwej linii kolejowej pomiędzy Katowicami i Gliwicami. Rzecznik Kolei Śląskich Maciej Zaremba mówi o możliwych opóźnieniach niektórych połączeń.

Od rana trwa usuwanie awarii sieci trakcyjnej na linii kolejowej Katowice – Gliwice. Naprawy mogą trwać do późnych godzin popołudniowych.

Awaria sieci trakcyjnej. Usuwają problemy

W związku z tym, do czego doszło, występują utrudnienia, które mocno dają się we znaki między innymi pasażerom Kolei Śląskich.

– Na odcinku Chorzów Batory – Ruda Chebzie jest obniżona sieć trakcyjna. Pociągi prowadzone są po jednym torze w obu kierunkach, co powoduje opóźnienia. Część pociągów musiała być odwołana. Te utrudnienia będą jeszcze chwilę trwały, za co gorąco przepraszamy naszych podróżnych. Ile będą trwały? Nie jesteśmy w stanie określić. Zarządca infrastruktury jest od początku poinformowany o zdarzeniu  – mówi rzecznik regionalnego przewoźnika, Maciej Zaremba.

Nasz reporter ustalił w spółce PKP Polskie Linie Kolejowe, że na razie deklarowana godzina zakończenia prac to 18.00. Może się to jednak zmienić. Komunikaty na ten temat publikowane są na stronach internetowych kolei. Stosowne informacje na temat zmian i honorowania biletów przez poszczególnych przewoźników przekazywane są również przez dworcowe megafony…