Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jedna z ważniejszych ulic Sosnowca idzie do remontu. Kierowców czekają utrudnienia

Autor: w dniu 2023-03-15

Ulica 1 Maja w Sosnowcu, przez którą przejeżdżają tysiące aut każdego dnia zostanie przebudowana. Dziś po porannym szczycie, rozpoczyna się długo oczekiwany remont.

Drogowcy w pierwszej kolejności zajmą się wymianą nawierzchni jezdni. Później przyjdzie czas na dobudowanie ostatniego fragmentu drogi rowerowej oraz przebudowę niewyremontowanej części chodnika.

W środę zostanie zamknięty wewnętrzny pas ruchu (przy torowisku) od ronda Zagłębia Dąbrowskiego do ronda Ludwik. W kolejnym tygodniu drogowcy wyłączą wewnętrzną jezdnie w kierunku ronda Zagłębia Dąbrowskiego.

Po zerwaniu starej i ułożeniu nowej nawierzchni, prace będą się odbywać na "nitkach" wewnętrznych. Cała nowa nawierzchnia powinna być gotowa na początku maja.

Prace na ulicy 1 Maja są częścią większego projektu realizowanego w ramach Polskich Inwestycji Strategicznych. Kolejnym etapem będzie wymiana nawierzchni ulicy Sinkiewicza oraz ul. J. Piłsudskiego do ronda Praw Kobiet. W zakresie całego zadania jest także wymiana asfaltu na rondzie Praw Kobiet, Zagłębia Dąbrowskiego oraz Ludwik.

Przebudowane zostaną zatoki autobusowe, wybudowana zostanie też nowa, przed skrzyżowaniem ulicy Sienkiewicza i Wspólnej. Przybędzie zatok postojowych, a przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe zostaną dodatkowo doświetlone. Nie zabraknie nowych chodników i dróg rowerowych.

Koszt wszystkich prac to prawie 13 mln zł. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to kwiecień 2024 roku.

Źródło: UM Sosnowiec