Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Badamy nie tylko MAMY” dziś w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2023-05-26

Ogólnopolska akcja "Badamy nie tylko MAMY" odbędzie się dziś w wielu polskich miastach. Jednym z nich są Piekary Śląskie. 

"Badamy nie tylko MAMY" to hasło kampanii edukacyjnej zainicjowanej przez Federację Stowarzyszeń Amazonki.

"Badamy nie tylko MAMY" w Piekarach Śląskich

W blisko 90 polskich miastach, dokładnie o godzinie 12.00, dziś, czyli w dzień matki, rozpocznie się wydarzenie, którego celem jest uświadomienie kobietom potrzeby badań profilaktycznych. Akcję zaplanowano także w Piekarach Śląskich.

-Chcemy uświadomić, że samobadanie jest bardzo ważne. Wczesne wykrycie to jest dłuższe życie.  Zapraszamy wszystkie panie przed urząd miasta od 12.00 do 15.00. Będziemy edukować i uczyć samobadania piersi. Dla każdego dzieciaka, który przyprowadzi swoją mamę, w nagrodę dostanie zabawkę albo przytulankęmówią Janina Rosińska i Barbara Błaszczak, przedstawicielki piekarskich Amazonek.

Uczestnicy wydarzenia spotkają się o godzinie 12.00 na placu przed Urzędem Miasta Piekary Śląskie przy ulicy Bytomskiej 84.

W programie zaplanowano wiele pokazów profilaktycznychco ważne – nie tylko samokontroli piersi. Radio Piekary, jako patron medialny, zachęca do udziału w akcji.