Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bakteria w wodzie. Wodociągi płuczą instalację

Autor: w dniu 2023-07-13

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Bielsku-Białej poinformowało, że w wodzie ze Stacji Uzdatniania w Bystrej wykryto bakterie Escherichia Coli.

W związku z wykryciem bakterii Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zdecydowała, że woda nie nadaje się do picia, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych. Nie jest zdatna także do kąpieli.

Bakteria w wodzie. Kilka tysięcy osób bez wody

W Sołectwie Bystra bez wody zdatnej do jakichkolwiek celów spożywczych jest ok. 1200 gospodarstw, czyli około 4000 osób. Problem dotyczy też szpitala w Bystrej. Na terenie sołectwa wyznaczono punkty, gdzie można pobrać wodę pitną z mauzerów oraz cystern.

Lokalizacja punktów poboru dostępna na stronie internetowej Gminy Wilkowice, gdzie umieszczono wykaz, który przytaczamy poniżej:

"W związku z brakiem przydatności wody do spożycia na terenie sołectwa Bystra – w najbliższych godzinach zostaną rozstawione zbiorniki z wodą zdatna do picia.
Zbiorniki zostaną ustawione w następujących miejscach:
– na parkingu po Zajazdem pod Źródłem
– na parkingu Szkoły nr 1 w Bystrej
– na parkingu Szkoły nr 2 w Bystrej
– na parkingu w centrum przy domu handlowym Rywal
– na parkingu przy Ośrodku Magnus
– na parkingu pod OSP Bystra
– na parkingu DW Sadyba
– na parkingu Szpitala w Bystrej
– skrzyżowanie ulic Kościelnej i Wrzosowej (obok sklepu)

Osoby starsze oraz z niepełnosprawnościami, które nie będą w stanie samodzielnie odebrać wody zdatnej do picia – proszone są o kontakt ze Spółką Wodociągową w Bystrej (tel: 33 817 16 19, 510 185 127)."

Trwa płukanie rurociągów, wedle najnowszych informacji jeszcze dziś woda powinna być znów zdatna do picia.