Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekarzanka Natalia Jędruś wystąpiła w serialu CANAL+. To nie pierwsza jej rola

Autor: w dniu 2023-07-13

W Piekarach Śląskich nie brakuje osób, które dobrze poradziły sobie w świecie muzyki czy filmu. Jedną z nich jest Natalia Jędruś, która wystąpiła w serialu "SORtownia". 

Piekarzanka Natalia Jędruś gra w nowym serialu Canal+ pod tytułem "SORtownia" wyreżyserowanym przez Annę Kazejak, odgrywając w nim jedną z głównych ról.

Natalia Jędruś z coraz większą popularnością

Młoda aktorka wcieliła się w postać Justyny Wolińskiej, zaś akcja "SORtowni" rozgrywa się w jednym z warszawskich SOR-ów. Właśnie tam pracuje lekarz, który w obliczu przyjmowania pacjentów decyduje o triażu, czyli kolejności udzielania pomocy poszkodowanym. Jak piekarzanka określa postać, w którą się wciela się na planie? Otóż Justyna odnajduje ukojenie w różnych autodestrukcyjnych zachowaniach takich jak zażywanie narkotyków czy imprezowanie, ale po tym wszystkim następuje pustka.

Fot. instagram/Natalia Jędruś

 

Postać, w którą wciela się piekarzanka, jest zasadniczo dość bezwzględna wobec tych, którzy stają na jej drodze – wszystkich traktuje jako środek do osiągnięcia zamierzonych celów. Pod skorupą niedostępnej, zimnej, zdeterminowanej kobiety kryje się jednak zakompleksiona dziewczyna szukająca aprobaty innych.

Fot. CANAL+

Jak Natalia Jędruś rozpoczęła przygodę z filmem?

Droga do świata filmu rozpoczęła się w przypadku Natalii od szkolnych spektakli, następnie była Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończyła w 2021 roku. Zanim jednak do tego doszło, przyszły pierwsze wyróżnienia – w 2019 roku dostała Nagrodę im. Jana Machulskiego za rolę w projekcie "F 63.9″. W tym samym roku odnotowała debiut filmowy, występując w "(Nie)znajomych", zaś dwa lata później znalazła się w obsadzie przeboju kinowego "Czarna owca". Od zeszłego roku występuje w "Barwach szczęścia", gdzie odgrywa rolę pieęgniarki Kamy, można było ją zobaczyć też w serialu "Bunt" którego reżyserem jest Darisz Twaróg. Wcieliła się w rolę Róży. Współpracowała dotąd m.in. z Tomaszem Kotem, Mają Ostaszewską czy Iloną Ostrowską. W "Sortowni" m.in. z Andrzejem Chyrą.

Fot. materiały prasowe