Teraz gramy:

Title

Artist
Background

BARSFEST III w Piekarach Śląskich. Siła w pomaganiu!

Autor: w dniu 2024-05-09

BARSFEST III – Street Workout Festiwal to wydarzenie, które organizowane jest dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z konkurencjami siłowymi. Jak bardzo zaawansowani muszą być zawodnicy, by wziąć udział w rywalizacji? To nie ma znaczenia. Ważny jest cel – pomoc Nikosiowi.
Zawody drużynowe BARSFEST III będą okazją nie tylko do zmierzenia się z konkurencjami siłowymi. Nadrzędnym celem jest pomaganie. Zapisy już trwają, a zgłaszać mogą się trzyosobowe drużyny, które wpłacą datki na rzecz Nikosia Boncola.

BARSFEST III – będą ćwiczyć i pomagać

Wydarzenie zorganizowane zostanie 19 maja na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich przy ulicy Olimpijskiej 3. Udział w zawodach może wziąć każda osoba pełnoletnia, a także ta, która nie ma jeszcze 18 lat, pod warunkiem, że przedstawi stosowną zgodę podpisaną przez opiekunów. W rywalizacji będą brały udział 3-osobowe drużyny, ale jeśli ktoś nie ma partnerów, z którymi może wystartować, nie ma powodów do zmartwień, bo może zgłosić się w pojedynkę. Organizatorzy informują, że w dniu zawodów założona zostanie grupa z tych, którzy zgłosili się, nie wpisując nazwy drużyny. Zapisy już trwają, a regulamin wydarzenia dostępny jest pod tym linkiem.
By wystartować w zawodach, należy wypełnić formularz dostępny TUTAJ. Kluczowe jest jednak to, by w momencie rejestracji dokonać też wpłaty na rzecz Nikosia Boncola w wysokości minimum 20 złotych (z podpiskiem "Imię i nazwisko uczestnika + barsfest zawody"). Kim jest Nikoś Boncol? Jego historię opisano na stronie internetowej pomagam.pl:

Z czym będą mierzyć się zawodnicy?

W wydarzeniu weźmie udział 16 3-osobowych drużyn (łącznie 48 osób biorąc pod uwagę możliwość zgłoszeń indywidualnych), których przedstawiciele zmierzą się w trzech konkurencjach: "max pompek", "max dipów", "max podciągnięć". W każdym etapie wygrywa drużyna z większą sumą wykonanych powtórzeń. Przewidziano nagrody zarówno za udział, jak i zajęcie poszczególnych miejsc w klasyfikacji. Wszystkie środki, które uda się zdobyć dzięki zapisom zasilą zbiórkę Nikosia, który zmaga się z szeregiem problemów zdrowotnych.
Dokonując zapisu, warto pamiętać, że każdy rejestruje się osobno, jednak jeśli trzy osoby startują w drużynie, w zakładce DRUŻYNA wpisują jednakową nazwę swojej drużyny, co odnotują organizatorzy. Ci, którzy startują jako "wolni strzelcy", powinni pozostawić pustą rubrykę "drużyna". Wpisowe wpłaca się w dniu wydarzenia lub online przez stronę pomagam.pl (w przypadku wpłaty online wpłata musi być jawna, to znaczy, że należy wpisać: "IMIĘ + NAZWISKO – BARSFEST ZAWODY". Szczegóły wydarzenia opisano w mediach społecznościowych.