Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Będzie głośno… ale wielu na to czekało przez cały rok. Górnicza Orkiestra Dęta Piekary – Julian znów zrobi muzyczną pobudkę mieszkańcom Piekar Śląskich.

W Barbórkę, od wczesnych godzin porannych, grać będzie tradycje górnicze marsze. Dzień wcześniej da koncert na ryneczku w Szarleju.

-W najbliższą niedzielę o godzinie 11.00 wystąpimy dla państwa na Placu Noblistów z tradycyjnym górniczym repertuarem. Usłyszycie marsze górnicze, poleczki i walczyki. Będziemy ubrani, jak przystało na Barbórkę, w mundury górnicze, czaka z pióropuszami i płaszcze. Następnego dnia, 4 grudnia będziemy Was budzić od godziny 6.00 w różnych miejscach naszego miasta. Wszystko, aby zdążyć na godzinę 8.00 do bazyliki piekarskiej  na uroczystą mszę w intencji patronki wszystkich górników świętej Barbary – mówi Marcin Respondek, kapelmistrz Górniczej Orkiestry Dętej Piekary – Julian.

Kapelmistrz zachęca również mieszkańców do udziału w występie orkiestry przed parafią Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kozłowej Górze. Początek tego koncertu, 4 grudnia o 9.30. Radio Piekary patronuje wszystkim wydarzeniom.