Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Będzie kolejny wodny plac zabaw. Podpisano umowę

Autor: w dniu 2024-02-13

Wodne place zabaw przynoszą najmłodszym dużą frajdę. Nie bez powodu samorządy decydują się na ich wznoszenie. Kolejny tego typu obiekt pojawi się niebawem na terenie Chorzowa. Co wiadomo o tej inwestycji?

Jeden jest w Parku Śląskim, drugi przy ulicy Floriańskiej, a trzeci będzie w Chorzowie Batorym. Umowa na budowę kolejnego w mieście wodnego placu zabaw została dziś podpisana. Za 15 miesięcy będzie można z niego korzystać  przy Kompleksie Sportowym "Hajduki".

-W zakresie tego zadania jest przygotowanie, wybudowanie wodnego i suchego placu zabaw. Suchy plac zabaw, taki tradycyjny, z zabawkami, karuzelami, huśtawkami dla dzieci, a wodny – opierający się o technologię wodną, który dostarcza dodatkowych emocji w okresie letnim – mówi Marcin Korzeczek, wykonawca inwestycji

Z realizacji zadania zadowolone są władze miasta.

-W dzielnicy, w której mieszka 30 tysięcy ludzi, jest takie zapotrzebowanie. Będą urządzenia, które chlapią, tryskają, robią trochę za prysznic. Sto metrów dalej zaczynają się Świętochłowice, więc myślę, że mieszkańcy innych miast też będą korzystać – mówi Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

Fot. G. Kokott-Drzyzga

Mieszkańcy wiadomość o modernizacji starego placu zabaw i budowie wodnego miejsca rekreacji przyjęli z dużym zadowoleniem. Co powiedzieli w trakcie rozmowy z naszą reporterką Gabrielą Kokott-Drzyzgą?

– To miejsce nasłonecznione, więc trochę wody się przyda – mówi jedna z zapytanych kobiet. – Cieszę się, będzie gdzie chodzić z wnukami, jak nigdzie nie wyjadą – mówi jeden z przechodniów.

Budowa wodnego i klasycznego placu zabaw wraz z kontenerowym budynkiem technicznym, wyposażonym w toalety oraz pomieszczeniem dla obsługi będzie kosztować ponad 3,5 miliona złotych.