Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie w krajowej czołówce

Autor: w dniu 2024-02-13

Kilkanaście milionów złotych na zakup nowego sprzętu otrzymał Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie. Pozwoliło to na wyposażenie pracowni radiologii w sprzęt najwyższej jakości. Szczególnie cenne jest jedno z urządzeń.

Przedstawiciele Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie nie ukrywają zadowolenia. To jedyny szpital powiatowy w Polsce, który otrzymał – w ramach konkursu Ministerstwa Zdrowia – kwotę 15 milionów złotych na zakup sprzętu PET-CT, a dodatkowo wykonuje badania z jego użyciem.

-Dlaczego my? To można prosto uzasadnić – jesteśmy najlepsi! Faktem jest, że starało się 10 szpitali, dostało osiem, jesteśmy jedynym szpitalem powiatowym. Tam były pewne kryteria certyfikatów i personelu medycznego, które spełniamy, bo to nie tylko sam aparat. Cieszę się, że doceniono nie tylko nasz ośrodek, ale przede wszystkim kwalifikacje personelu – mówi dyrektor szpitala Jerzy Szafranowicz.

Do jakich celów przede wszystkim będzie służył nowy, specjalistyczny sprzęt?

-Ten aparat to przede wszystkim diagnostyka nowotworów, przerzutów nowotworowych. Będzie obsługiwał głównie pacjentów z części dla dorosłych, ale także całego Chorzowa i całego województwa – dodaje dyrektor Szafranowicz.

Co do klasy sprzętu nikt nie ma wątpliwości, że medycy mają do czynienia z najlepszym możliwym, bardzo precyzyjnym aparatem.

-Spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Bada bardzo szybko, podajemy znacznie mniejszą ilość radioznacznika każdemu pacjentowi, znacznie mniejsza jest dawka promieniowania, to jest bardzo ważne, a rozdzielczość? Wzrosła kaskadowo. Ona jest po prostu doskonała. Nasze diagnozy, nasze interpretacje są bardzo precyzyjne, a dla pacjenta diagnoza jest najlepsza z możliwych – mówiła doktor Katarzyna Lipka, kierownik Zakładu Radiologii, Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej w Zespole Szpitali Miejskich.

Wartość inwestycji to ponad 16 milionów złotych. Pracownia w działa w budynku przy ulicy Truchana.