Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Będzie remont budynków przy Siemianowickiej? Starają się o środki na ten cel

Autor: w dniu 2024-03-13

Czy budynki przy ulicy Siemianowickiej w Bytomiu doczekają się remontu? Nie wiadomo, ale Bytomskie Mieszkania aplikowały o środki na ten cel. Sami mieszkańcy Bytomia czy też internauci odnoszący się do sprawy mają zróżnicowaną opinię odnośnie do tej inwestycji.

Bytomskie Mieszkania starają się o dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie ponad 33 milionów złotych. Środki te miałyby zostać przeznaczone na remont dwóch budynków po dawnym hotelu robotniczym. Wniosek jest, jak informuje miasto, weryfikowany.

Remont budynków przy Siemianowickiej w Bytomiu – czy inwestycja dojdzie do skutku?

Miasto przypomina podjęte dotąd działania. Informuje, że zaplanowane do remontu budynki przy ul. Siemianowickiej 105a i 105e zostały  przejęte przez gminę w latach 2015 – 2016. Dotychczas udało się wyremontować i oddać mieszkańcom budynek przy ul. Siemianowickiej 105b, gdzie po gruntownej modernizacji powstały 54 mieszkania. Jaka sytuacja jest w budynkach przy Siemianowickiej 105a i 105e?

Fot. UM Bytom

Pustostany te mają być poddane takim samym pracom remontowym. Oznacza to, że wyremontowane będą klatki schodowe, dach, termomodernizacja budynku, montaż windy, centralne ogrzewanie oraz mieszkania. Łącznie powstanie ich 109. Wartość całego projektu to prawie 41,5 mln zł. Co na te plany sądzą internauci, którzy odnieśli się do zagadnienia opisanego w sieci?

-Po co to komu lepiej wyremontować kamienice w których mieszkają ludzie a walą się na naszych oczach tynki się sypią dachy ciekną i ludzie tam mieszkają,i płacą za to nie małe pieniądze.A to co znów kupa kasy na remont i dają patologi której się wszytko należy i nie płacą czynszów – pisze pan Michał.

-Trzymam kciuki, budynki od kiedy sięgam pamięcią stoją puste – pisze pod postem zamieszczonym przez miasto pan Marcin.

-Wspólnoty mieszkaniowe nie mogą się doprosić o dofinansowanie remontów i termoizolacji w kamienicach, w których wykupili mieszkania, a oni chcą ogromną kasę na reanimację zaniedbanych i zapomnianych budynków, żeby je potem oddać na socjalne mieszkania i strzelać sobie foty, żeby się pochwalić przed całym swiatem, jacy oni są dobrzy dla mieszkańców – komentuje internautka podpisana jako Dana.