Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Bieg świadomości autyzmu” w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2024-03-19

Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi w Piekarach Śląskich oraz MOSiR Piekary Śląskie przy współpracy z Fundacją Coś Dobrego zapraszają na "Bieg świadomości autyzmu". Trwają zapisy na to wydarzenie.

Głównym celem "Biegu świadomości autyzmu" organizowanego w sobotę, 6 kwietnia o godzinie 10.00 na terenie piekarskiego MOSiR-u jest – jak piszą organizatorzy – zwiększenie świadomości na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, integracja społeczności lokalnej i promocja zdrowego stylu życia.

Bieg świadomości autyzmu. Pobiegną przez las Dioblina

Trasa biegu będzie wiodła drogą szutrową przez las Dioblina. Uczestnicy będą mieć do pokonania dystans ok. 3 kilometrów. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto do 4 kwietnia 2024 roku zapozna się z regulaminem zawodów i podpisze zgłoszenie. Trzeba pamiętać, że w przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie podpisuje rodzic lub opiekun prawny.

Wszystkie objawy złego samopoczucia należy – jak czytamy w opisie wydarzenia – zgłosić organizatorom. Wszyscy zawodnicy startujący w zawodach muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów, a zawodnik musi posiadać podczas weryfikacji dowód tożsamości ze zdjęciem. Podczas wydarzenia, zaznaczają organizatorzy, zawodnicy muszą mieć przypięte w widocznym miejscu (z przodu) numery startowe. Ci, którzy wystartują, mogą zarówno biec, maszerować z kijami lub po prostu przejść tempem spacerowym wyznaczoną trasę, bo kluczowe jest krzewienie samej idei, a nie wynik sportowy.

Biuro zawodów będzie czynne w godzinach 8:30-9:45 w dniu imprezy i będzie znajdować się na terenie obiektu MOSiR-u przy ul. Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich. Wpisowe wynosi 15 zł. Opłatę należy wnieść – informują organizatorzy – na konto o numerze 71 1020 2368 0000 2302 0521 6959 z dopiskiem: Imię i Nazwisko uczestnika – Bieg Świadomości Autyzmu

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez serwis elektronicznezapisy.pl do 04.04.2024. Nie ma możliwości zapisu w dniu imprezy.

Szczegóły zostały opisane w mediach społecznościowych.