Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Bieg w śmiesznym przebraniu” w Tarnowskich Górach

Autor: w dniu 2024-01-17

"Bieg w śmiesznym przebraniu" zostanie zorganizowany w ramach i na rzecz 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy współpracy z Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach.

W tym roku Tarnogórskie Stowarzyszenie Obywatelskie przyłącza się do organizacji wydarzeń w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28 stycznia, podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy współpracy z Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach zorganizuje charytatywny bieg pod nazwą "Bieg w śmiesznym przebraniu".

"Bieg w śmiesznym przebraniu" na rzecz WOŚP

Głównym celem "Biegu w śmiesznym przebraniu" jest – jak informują organizatorzy – wsparcie zbiórki funduszy na rzecz WOŚP przy jednoczesnym promowaniu postaw prozdrowotnych, aktywności na świeżym powietrzu oraz pozytywnego nastawienia do życia i podejmowanych na co dzień działań.

W biegu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie oraz niepełnoletnie (za zgodą rodziców/opiekunów prawnych) po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem https://bit.ly/3vDcLZYpo oraz wpłaceniu kwoty minimum 20 zł na rzecz 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za pomocą e-skarbonki organizatora: https://eskarbonka.wosp.org.pl/selufysaru.

Motywem przewodnim wydarzenia jest strój, w którym uczestnicy pokonywać będą trasę biegu prowadzącą przez malowniczy teren parku repeckiego. Podczas wydarzenia uczestnicy nie pobiegną w standardowym stroju sportowym – muszą za to ubrać się w najbardziej komiczne, dziwaczne i absurdalne kostiumy, jakie tylko potrafią wymyślić. Nie ma tu miejsca na nudne czy standardowe ubrania – im bardziej kolorowy, wymyślny i śmieszny kostium, tym lepiej!

Rozgrzewka i w drogę!

Bieg wystartuje o godz. 11:00 i poprzedzony zostanie rozgrzewką. Jego trasa prowadzić będzie ulicą Śniadeckiego w kierunku budynku Szpitala oraz ronda im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zakończenie biegu planowane jest w pobliżu tężni solankowej, po przebiegnięciu dystansu ok. 3 km. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal lub dyplom.

Po zakończeniu biegu wydarzenie przeniesie się do Sali Widowiskowej GCR-u, gdzie odbędzie się część artystyczna oraz licytacje przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców na rzecz 32. Finału WOŚP. Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" zapewni również uczestnikom biegu możliwość wykonania podstawowych badań diagnostycznych. Uczestnicy "Biegu w śmiesznym przebraniu" biorą udział w wydarzeniu na własne ryzyko po akceptacji postanowień regulaminu.

Informacje nt. biegu i jego poszczególnych atrakcji aktualizowane są – jak informują organizatorzy – na bieżąco. Aktualne informacje o "Biegu w śmiesznym przebraniu" dostępne są na stronie www.repty.pl oraz profilach w mediach społecznościowych organizatora: https://www.facebook.com/stowarzyszenietso.