Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bieg z sercem WOŚP w Parku Śląskim. Setki zgłoszonych

Autor: w dniu 2023-01-11

Za niecałe trzy tygodnie, 29 stycznia, odbędzie się VIII Bieg z sercem WOŚP. Na liście znajduje się już 750 uczestników.

Przedstawiciele chorzowskiego oddziału WOŚP, zarządu województwa śląskiego, miasta Chorzów oraz Prezes Parku Śląskiego wzięli udział w konferencji prasowej zorganizowanej 10 stycznia. Stała się ona czasem podsumowań dotychczasowych działań na rzecz organizacji wydarzenia.

– Od 30 lat, w ten niezwykły czas, łączymy się we wspólnym celu. W tym roku w Chorzowie ponownie czeka nas wiele ciekawych wydarzeń. Głównym z nich bez wątpienia będzie VIII Bieg z Sercem dla WOŚP, który odbędzie się w Parku Śląskim. Zainteresowanie, jakie wzbudza, jest większe niż można było przypuszczać – mówi Marcin Michalik, Wiceprezydent Chorzowa.

W trakcie spotkania przekazano na licytację atrakcyjne przedmioty. Członek zarządu województwa Krzysztof Klimosz złożył na ręce Alicji Pochmary z chorzowskiego oddziału WOŚP piłkę, którą rozegrano pierwszy po przebudowie Stadionu Śląskiego mecz reprezentacji Polski z Portugalią.

Piłka to niejedyny przedmiot przekazany na licytację. Wicemarszałek województwa Łukasz Czopik wraz z radną Sejmiku Aliną Nowak wręczyli podwójne zaproszenie na tegoroczny koncert Andrea Bocellego, które również trafi na licytację.

– Cieszę się niezmiernie, że po pandemii WOŚP powraca do Parku Śląskiego. Jako prezes Stadionu Śląskiego zrobiłem 4 biegi z Orkiestrą – powiedział Krzysztof Klimosz. – Najważniejszy jest współny cel, czyli zbiórka datków na rzecz najbardziej potrzebujących – dodał.

Również Park Śląski dołożył coś od siebie na rzecz prowadzonych licytacji WOŚP. To bilet na indywidualną wycieczkę z przewodnikiem po całym Parku Śląskim.

– Park Śląski jest idealnym miejscem na tego typu wydarzenie. Każdego dnia przybywają tu setki biegaczy, którzy chętnie korzystają z kilometrowych tras – podkreślił Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. – WOŚP to wyjątkowe wydarzenie, które jednoczy wszystkich Polaków – dodał.

Bieg z sercem WOŚP. Zapisy trwają

Bieg z sercem WOŚP w Parku Śląskim startuje 29 stycznia o godz. 11. Tylko w ciągu kilku dni zapisów na liście znalazło się już 750 osób, które wyraziły chęć wzięcia udziału w tej wyjątkowej imprezie biegowej. Trasa mierzy 7 km.

– W tym przypadku nie liczy się rywalizacja, tylko szczytny cel i dobra zabawa – przekonuje Alicja Pochmara z chorzowskiego oddziału WOŚP. – Każdy może przebiec dowolny dystans, przejść go spacerem lub z kijkami w dłoniach – dodaje.

Wpisowe kosztuje 40 zł, a wszystkie zebrane środki wesprą WOŚP! Zapisy prowadzone są w internecie. O szczegółach można czytać w mediach społecznościowych.