Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekarska uczennica Lena Kupka zwyciężczynią konkursu wokalnego

Autor: w dniu 2023-01-11

W piekarskich szkołach nie brakuje szczególnie uzdolnionych uczniów, którzy zdobywają sukcesy w sporcie czy sztuce. Do drugiej grupy zalicza się Lena Kupka z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13.

XV Ogólnopolski Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Wielowsi zorganizowany w sobotę, 5 listopada pod patronatem Ministra Edukacji i posłów Ziemi Śląskiej był szczęśliwy dla Leny Kupki – uczennicy Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13 w Piekarach Śląskich. Zdobyła w nim pierwsze miejsce.

Lena Kupka pokonała blisko 200 współzawodników

W konkursie brało udział niemal 200 uczestników, którzy zaprezentowali na scenie utwory patriotyczne. Wśród nich znalazła się uczennica piekarskiej szkoły Lena Kupka. Szlifując swoje umiejętności pod okiem nauczyciela muzyki Jana Hampla, wykonała utwór "Od Bytomia bita droga". Swoim wykonaniem zapewniła sobie pierwsze miejsce w tej rywalizacji.
To nagroda za ciężką pracę, która – jak się okazuje – popłaca. Kilka dni wcześniej ten sam duet zdobył bowiem pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Gwary Śląskiej za piosenkę: "W Brzozowicach u Topola".
Dołączamy się do płynących zewsząd gratulacji.