Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Broń i amunicja przejęta w Chorzowie

Autor: w dniu 2023-01-27

Policjanci Wydziału Kryminalnego chorzowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który nielegalnie posiadał bron palną.

Mundurowi zabezpieczyli również ponad 1000 sztuk amunicji. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

Chorzowscy policjanci w ubiegłym tygodniu otrzymali informację, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać broń palną i dużą ilość amunicji. Kryminalni z pomocą antyterrorystów zatrzymali chorzowianina.

Posesji policjanci znaleźli 2 sztuki broni krótkiej i 3 sztuki długiej. Była to jednak broń czarnoprochowa, na której posiadanie nie jest wymagane pozwolenie. 45-latek z Chorzowa początkowo nie przyznawał się do posiadania innej broni, ani amunicji.

Policjanci mieli jednak informację, że mężczyzna posiada nieruchomość na terenie Małopolski i to tam może przechowywać nielegalne przedmioty.

Pojechali tam z zatrzymanym i potwierdzili swoje podejrzenia. Na poddaszu przeszukiwanego budynku mieszkalnego, w skrytce pod podłogą, znaleźli broń i amunicję. Zabezpieczyli dwie jednostki broni czeskiej produkcji oraz ponad 1000 sztuk amunicji różnego kalibru. Chorzowianin tłumaczył, że broń ma od członka rodziny i nie spodziewał się, że posiadanie tak starej broni jest zabronione. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór oraz 20 tysięcy złotych poręczenia majątkowego.

Chorzowianin usłyszał zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

Źródło: Policja Chorzów


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.