Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Budka: Mam nadzieję, że prokurator postawi Obajtka przed sądem

Autor: w dniu 2024-05-14

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Borys Budka, były minister aktywów państwowych. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o zmianach w spółkach Skarbu Państwa, kondycji Orlenu, zadaniach MAP-u, Agencji Rozwoju Przemysłu, fuzji Orlenu z Lotosem, transformacji regionu, kondycji Poczty Polskiej i minister Czarneckiej.

– W ministerstwie aktywów zrobiłem to wszystko, co zostało przez premiera postawione. Dość powiedzieć, że po tych pięciu równych miesiącach wartość giełdowa spółek, które ja nadzorowałem z udziałem Skarbu Państwa (tych 17) wzrosła o 33,5 miliarda złotych – podsumowuje swoją działalność w Ministerstwie Aktywów Państwowych gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Borys Budka. Odwołuje się też do sytuacji, jaką zastano w Orlenie zarządzanym przez Daniela Obajtka, który stara się o mandat europosła.

-Jeżeli, nie daj Bóg, wyborcy PiS-u, na polecenie Kaczyńskiego wybiorą Obajtka do Europarlamentu, to wierzę, że zostanie on stamtąd wyprowadzony i stanie przed niezależnym, polskim sądem. To, co robiono w Orlenie, w mojej ocenie zasługuje na surowy, karny wyrok – mówi Budka. 

-Mam nadzieję, że prokurator postawi Obajtka przed sądem – dodaje gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Borys Budka, były minister aktywów państwowych.