Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Koszulka superbohatera mu nie pomogła. Co zrobił?

Autor: w dniu 2024-05-14

Jego znakiem rozpoznawczym była biała koszulka z logiem "człowieka-nietoperza", jednak na pewno nie okazał się superbohaterem, na którego zasługuje ludzkość. Wszedł w konflikt z prawem i będzie musiał za to odpowiedzieć.

W piątkowy wieczór, tuż po 21.00, policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy w jednym ze sklepów przy Alei Zjednoczonej Europy w Żorach. Mundurowi patrolujący miasto ustalili w rozmowie z ekspedientką szczegóły zajścia.

Koszulka superbohatera nie pomogła. Grozi mu więzienie

Kobieta powiedziała w rozmowie z mundurowymi, że mężczyzna, który wszedł do sklepu, chciał kupić jedzenie, jednak wykorzystał chwilową nieuwagę obsługi i z otwartej kasy zabrał plik banknotów – w sumie prawie 1500 złotych. Wszystko to zarejestrowała kamera.

Policjanci przejrzeli monitoring, dzięki materiałowi wideo zidentyfikowali sprawcę, który ubrany był w białą koszulkę z logiem "Batmana".

-Ten miłośnik superbohatera walczącego ze złem, sam jednak wybrał drogę przestępstwa – komentuje asp. Marcin Leśniak z żorskiej policji.

Po około godzinie poszukiwań stróże prawa zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego, w rejonie torowiska przy ulicy Kolejowej. Ten, na widok radiowozu, zaczął uciekać. Szybko został jednak zatrzymany.

Za kradzież grozi mu teraz kara nawet do 5 lat więzienia.

Karton padł łupem złodzieja. Ten nie uciekł daleko