Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Budowa czwartej trybuny stadionu Górnika Zabrze. Chętni mogą nabyć pamiątki

Autor: w dniu 2023-01-13

Budowa czwartej trybuny Areny Zabrze wchodzi w kolejną fazę realizacji.

Spółka ogłosiła przetarg na rozbiórkę dotychczasowej trybuny. Zainteresowani kibice, mieszkańcy czy instytucje będą mogli nabyć historyczne krzesełka, które znajdują się na tej części zabrzańskiego stadionu.

-Zainteresowani kibice, mieszkańcy czy też instytucje będą mogły nabyć krzesełka, te krzesełka, siedziska, które pamiętają najlepsze czasy Górnika Zabrze. Nie są to tylko plastikowe krzesełka, ale też VIP-owskie, z obiciem – mówi rzecznik zabrzańskiego magistratu, Dawid Wowra.

Jednocześnie prowadzone są prace polegające na budowie stanowisk dla komentatorów i operatorów kamer w części wschodniej obiektu (od strony ul. ks. Damrota). Przeniesienie infrastruktury jest niezbędne do wyburzenia starej i wybudowania nowej trybuny.

Budowa czwartej trybuny, ale nie tylko

W ramach inwestycji w dotychczas wybudowanej trybunie od strony ul. Roosevelta powstanie nowoczesne centrum rehabilitacji dla dzieci i młodzieży. Przeniesiony zostanie tam istniejący już ośrodek znajdujący się obecnie przy ul. 3 Maja. Dzięki temu warunki leczenia zostaną znacząco poprawione. Obecnie kibice czternastokrotnego Mistrza Polski mogą korzystać z trzech trybun, jednak zgodnie z planem budowa obiektu zostanie dokończona, a jej efektem będzie powstanie kolejnych miejsc dla miłośników piłki nożnej. Warto przypomnieć, że inwestycja pierwotnie została podzielona na dwa etapy, aby umożliwić zawodnikom korzystanie ze stadionu nawet w czasie prowadzonych prac.

Źródło: UM Zabrze