Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Budynek doszczętnie spłonął. Zatrzymano nastoletnich podpalaczy

Autor: w dniu 2023-09-28

Nie wiadomo, co kierowało nastoletnimi chłopakami, którzy podłożyli ogień. Wiadomo jednak, że budynek został zniszczony przez płomienie, trwa podliczanie strat.

Ustalono sprawców podpalenia budynku przy ulicy Pokoju w Lędzinach. Nastolatkowie zostali namierzeni, a o ich losie, w związku z tym, o co są podejrzewani, zdecyduje sąd rodzinny.

Budynek spłonął. Doszło do podpalenia

20 września około godz.16.00 dyżurny bieruńskiej komendy został powiadomiony o pożarze nieużytkowanego domu przy ulicy Pokoju w Lędzinach. Ogień strawił cały gmach, a akcja gaśnicza trwała kilkanaście godzin. Z pobliskiego budynku zostało ewakuowanych 25 osób.

Przybyła na miejsce policyjna grupa operacyjno-dochodzeniowa podjęła czynności zmierzające do odnalezienia osób odpowiedzialnych za podpalenie. Działania śledczych pozwoliły na to, by ustalić, że sprawcy to nieletni mieszkańcy Lędzin.

16-letni chłopiec przebywając w towarzystwie 14-letniego kolegi podpalił papierową torbę, która stała przy łóżku. Po podpaleniu wyszli z budynku i poszli do swoich domów. Niestety po czasie ogień się rozprzestrzenił . Nastoletnich podpalaczy czeka teraz sprawa w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich.

Kodeks karny za tego typu przewinienia przewiduje karę nawet, w zależności od kwalifikacji, do 10 lat więzienia.