Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Budżet Obywatelski w Piekarach Śląskich. Głosowanie od jutra

Autor: w dniu 2023-05-29

Mieszkańcy Piekar Śląskich będą mogli od jutra oddawać głosy w ramach głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego.

Tegoroczne głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego ruszy 30 maja. W sposób tradycyjny będzie można oddać głos złożenie wypełnionej karty w wyznaczonych punktach. Taka możliwość będzie w dniach od 30 maja do 7 czerwca, zaś w internecie – od 30 maja do 18 czerwca. Do wyboru są 22 duże projekty i 12 małych projektów. 

Budżet Obywatelski w Piekarach Śląskich – mieszkańcy mają głos

Mieszkańcy będą mogli głosować na wybrane przez siebie projekty: trzy duże (przyznając odpowiednio 3, 2 lub 1 pkt) oraz na trzy projekty małe (przyznając odpowiedni 3, 2 lub 1 pkt) w wybrany przez siebie sposób:

  • internetowo za pomocą wypełnionej elektronicznie karty do głosowania dostępnej na stronie internetowej www.obywatelski.piekary.pl począwszy od 30 maja do 18 czerwca 2023 r.,
  • tradycyjnie poprzez oddanie wypełnionej karty do głosowania w punktach głosowania mieszczących się w: Miejskim Domu Kultury – filia w Kozłowej Górze, Urzędzie Miasta oraz Centrum Usług Społecznych przy ul. Kusocińskiego 4 w Brzezinach Śląskich począwszy od 30 maja do 7 czerwca 2023 r.,
  • w Punkcie Głosowania Internetowego w Urzędzie Miasta przy ul. Bytomskiej 84 w Punkcie Informowania Mieszkańców począwszy od 30 maja do 16 czerwca 2023 r.

Zwycięskie projekty będą zrealizowane w 2024 roku, w uzasadnionych przypadkach z możliwością wydłużenia terminu do dnia 31 grudnia kolejnego roku.

Szczegółowy opis poszczególnych projektów znajduje się na stronie internetowej www.obywatelski.piekary.pl.