Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Budżet Obywatelski w Piekarach Śląskich. Ruszyło głosowanie

Autor: w dniu 2024-05-27

Wystartowało dziś tegoroczne głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego w Piekarach Śląskich. Głosować można internetowo na stronie glosowanie.piekary.pl lub w sposób tradycyjny poprzez złożenie wypełnionej karty do urny w Urzędzie Miasta. Do wyboru jest 45 projektów z czego 32 w puli projektów dużych i 13 w puli projektów małych.

Mieszkańcy mogą głosować od dziś na wybrane przez siebie projekty: na trzy projekty duże (przyznając odpowiednio 3, 2 lub 1 pkt) oraz na trzy projekty małe (przyznając odpowiednio 3, 2 lub 1 pkt). Punktów nie można sumować przyznając je jednemu projektowi. Sposoby głosowania:

  • internetowo za pomocą wypełnionej elektronicznie karty do głosowania dostępnej na stronie internetowej www.obywatelski.piekary.pl od 27 maja do 10 czerwca 2024 r.,
  • tradycyjnie poprzez oddanie wypełnionej karty do głosowania w punkcie głosowania mieszczącym się w Urzędzie Miasta przy ul. Bytomskiej 84 w Punkcie Informowania Mieszkańców od 27 maja do 10 czerwca 2024 r.,
  • w Punkcie Głosowania Internetowego w Urzędzie Miasta przy ul. Bytomskiej 84 w Punkcie Informowania Mieszkańców od 27 maja do 10 czerwca 2024 r.

Głos na wybrany przez siebie projekt można oddać poprzez stronę https://glosowanie.piekary.pl/.Opisy poszczególnych projektów znajdują się TUTAJ.

Piekary Śląskie: Jakie projekty będą poddane pod głosowanie w ramach BO?

Zwycięskie projekty będą zrealizowane w 2025 roku, w uzasadnionych przypadkach z możliwością wydłużenia terminu do dnia 31 grudnia kolejnego roku.