Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Miasto z własnym ujęciem wody? Podpisano umowę

Autor: w dniu 2024-05-27

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich poinformowało o ważnej inwestycji. Dzięki niej możliwe będzie w przyszłości obniżenie kosztów zaopatrywania mieszkańców miasta w wodę.
20 maja, jak informuje MPWiK, podpisana została ostateczna umowa notarialna nabycia przez piekarski MPWiK od Węglokoksu Kraj S.A. dwóch studni głębinowych wraz z trzema działkami o łącznej powierzchni ok. 1,3 ha. Studnie i działki znajdują się na dawnym terenie likwidowanej kopalni "Piekary".

Studnie głębinowe ważną inwestycją

Transakcja ta, informuje spółka, była pierwszym etapem przyszłej inwestycji mającej na celu uruchomienie własnych ujęć wody pitnej. W drugim etapie przewidziane jest zakupienie kolejnej działki w tym rejonie o pow. ok. 0,5 ha, co powinno się wydarzyć jeszcze w tym roku. W dalszej kolejności przewidziana jest budowa przez MPWiK własnego ujęcia i stacji uzdatniania wody dla miasta.
Po zakończeniu inwestycji część wody trafiającej do odbiorców z Piekar Śląskich będzie pochodzić z własnych ujęć, co powinno mieć wpływ – informuje piekarska spółka – na obniżenie kosztów pozyskiwania wody i pozytywny wpływ na przyszłe ceny wody w mieście.