Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bułgarzy handlowali podróbkami na targowisku

Autor: w dniu 2024-06-20

Śląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o handel ubraniami i perfumami posiadającymi podrobione znaki towarowe. Zatrzymanym przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa wynikającego ze złamania ustawy prawo własności przemysłowej. Straty producentów oszacowane zostały na 275 tysięcy złotych. Podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zatrzymania trzech obywateli Bułgarii doszło na targowisku w Lelowie (pow. częstochowski), gdzie policjanci prowadzili działania pod kątem przeciwdziałania handlowi podrabianą odzieżą i perfumami. Mężczyźni w wieku 50, 63 i 64 lat sprzedawali na straganach ubrania i perfumy z podrobionym logo znanych firm. W wyniku podjętych czynności kryminalni zabezpieczyli ponad 1,8 tys. sztuk takiej odzieży.

Łączna wartość start poniesionych przez producentów została oszacowana na kwotę 275 tys. złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W trakcie czynności procesowych przyznali się do winy. Śledczy przedstawili im zarzut wprowadzenia do obrotu odzieży z podrobionymi znakami towarowymi. Z uwagi na fakt, że podejrzani z tego czynu uczynili sobie stałe źródło dochodu, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje śląska policja.

Była to już druga przeprowadzona w tym miejscu realizacja. Latem ubiegłego roku, w tym samym miejscu policjanci zatrzymali obywateli Bułgarii, którzy handlowali podrobionymi ubraniami. Zabezpieczyli wtedy 2200 sztuk odzieży, a wartość strat poniesionych przez producentów oszacowano na kwotę ponad pół miliona złotych.

Foto i źródło: Śląska policja