Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pobiegną „po truskawkę”. Nietypowe zawody w Księżym Lesie

Autor: w dniu 2024-06-19

Wśród pól truskawkowych i lasów poprowadzona zostanie trasa II Biegu po Truskawkę. W sobotę, na jego starcie stanie ponad 300 zawodników.

Nietypowe zawody odbędą się w Księżym Lesie – miejscowości słynącej z plantacji soczystych i słodkich owoców. I chodź pierwsza edycja wydarzenia obfitowała w truskawki, to w tym roku będzie ich nieco mniej.

-Około 2, 3 tygodnie jest przyspieszona wegetacja roślin, w związku z tym mamy zamknięcie sezonu truskawkowego. Na szczęście łapiemy się na końcówkę. Będzie to dalej Bieg po Truskawkę. Autentycznie one będą – w jakiej formie jeszcze się okaże. Trasę biegu mamy tę samą co w ubiegłym roku, dodatkowo mamy Nordic Walking. Mamy też dwukrotnie więcej uczestników! Impreza się przyjęła – mówiąc terminologią truskawkową – żartuje organizator biegu Grzegorz Gąszczyk z Fundacji Bieg Rolnika.

Zawodnicy, aby w nagrodę otrzymać truskawkę, muszą wpierw przebiec lub przemaszerować 10 kilometrów. Start zaplanowano o godzinie 11.00 w Księżym Lesie, w gminie Zbrosławice. Patronujemy tym nietypowym zawodom.