Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Była poszukiwana za handel ludźmi. Wystawiono za nią czerwoną notę Interpolu

Autor: w dniu 2023-12-12

Obywatelka Ukrainy, na podstawie czerwonej noty Interpolu, wydanej przez ukraiński sąd, była poszukiwana przez służby. Kiedy została namierzona, była wprawdzie zdziwiona, ale nie stawiała oporu.

Policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali obywatelkę Ukrainy. Kobieta była poszukiwana na podstawie czerwonej noty Interpolu, wydanej przez sąd ukraiński o czyn p. 3 art. 149 kodeksu ukraińskiego, co jest odpowiednikiem polskiego art. 189a kodeksu karnego, mówiącego o "handlu ludźmi".

Śląscy "łowcy głów" ustalili, że poszukiwana często zmienia adres zamieszkania i aktualnie ukrywa się na terenie Sosnowca. 56-letnia kobieta zatrzymana została na terenie magazynu jednej z firm kurierskich. Była bardzo zaskoczona zaistniałą sytuacją, ale nie stawiała oporu.

Została doprowadzona do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, a następnie do Sądu Okręgowego w Sosnowcu. Trafiła do tymczasowego aresztu, gdzie będzie oczekiwać na proces ekstradycyjny do Ukrainy.