Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Byli członkowie zarządu BPK odpowiedzą za utracone pieniądze

Autor: w dniu 2024-07-03

Wyrządzili szkodę na rzecz Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego i teraz za to odpowiedzą. Jest akt oskarżenia wobec dwóch osób, którym za to, co zrobiły, grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Katowicach, prokurator Aleksander Duda, Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom, które pełniły funkcje zarządcze w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym (BPK) w latach 2016-2017. Zarzuca się im wyrządzenie znacznej szkody majątkowej w tej instytucji. Oskarżeni, będąc członkami zarządu BPK, zawarli umowy pożyczkowe z fundacjami promującymi sport w Bytomiu.

Umowy te, dotyczące udzielenia pożyczek gotówkowych, podpisano bez wcześniejszej weryfikacji sytuacji finansowej pożyczkobiorców. W wyniku tego zaniedbania pożyczone środki zostały bezpowrotnie utracone. W wyniku nieodpowiedzialnych działań oskarżonych, BPK, będące własnością Miasta Bytom, poniosło straty w wysokości prawie 1 miliona 300 tysięcy złotych.

Prokuratura zarzuca oskarżonym działanie na szkodę spółki, które spowodowało poważne straty finansowe. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.