Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Były lider przestępczego, gliwickiego półświatka zatrzymany przez „łowców głów” [WIDEO]

Autor: w dniu 2024-03-13

Mężczyzna poszukiwany 3 listami gończymi został wytropiony i zatrzymany przez Policjantów z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach. "Łowcy głów" ustalili, że poszukiwany ukrywał się w różnych krajach na terenie Unii Europejskiej. Ostatecznie wytropili go po powrocie do kraju i zatrzymali w powiecie gliwickim.

Policyjni "łowcy głów" z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wytropili 55-letniego mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi wydanymi przez Sąd Okręgowy w Częstochowie oraz Sąd Rejonowy w Zabrzu.

Były lider przestępczego, gliwickiego półświatka zatrzymany

Były lider gliwickiego półświatka ma do odbycia łącznie 12 lat i 2 miesiące kary pozbawienia wolności. Został skazany za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, rozbój, nielegalne posiadanie broni oraz pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia. W przeszłości Piotr H. odbywał kary kilkunastu lat pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, w tym przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przestępstwa narkotykowe.

Śląscy "łowcy głów" wytropili w Portugalii 36-latka. Co zrobił?

Mężczyzna był poszukiwany od października zeszłego roku przez policjantów z Zabrza. Z uwagi na powagę sprawy, na początku stycznia bieżącego roku poszukiwania Piotra H. zostały przejęte przez "łowców głów" z KWP w Katowicach. Śledczy ustalili początkowo, że poszukiwany ukrywa się poza granicami kraju.

Mężczyzna ukrywał się w różnych krajach na terenie Unii Europejskiej i często zmieniał samochody. Dlatego z inicjatywy policjantów pracujących nad sprawą została wdrożona procedura wydania Europejskiego Nakazu Aresztowania, ale przed jego wydaniem kryminalni ustalili, że 55-latek zamierza przyjechać na Śląsk, do jednej z miejscowości w okolicach Toszka i właśnie tam został zatrzymany w ubiegłym tygodniu przez łowców łowcy głów. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów i nie stawiał oporu podczas realizacji czynności. Trafił już do aresztu.