Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: Basen w Parku Kachla otwarty dla spragnionych ochłody

Autor: w dniu 2023-06-21

Basen w Park Miejskim im. Franciszka Kachla przy ul. Wrocławskiej 31 w Bytomiu jest od dziś dostępny dla tych, którzy szukają ochłody. 

Wystarczyły pierwsze gorące dni i już szukamy miejsca do wodnego orzeźwienia. Dzisiaj uruchomiono otwarte kąpielisko w parku w Bytomiu.

Basen w Parku Kachla otwarty dla chętnych

Chętnych do odwiedzenia tego miejsca od samego rana nie brakuje, a z tymi osobami rozmawiał obecny na miejscu reporter Radia Piekary Marcin Hirnyk.

-Super sprawa, na pewno będzie tu więcej ludzi. W środku miasta, przy głównej ulicy basen, park bardzo fajnie – mówi jeden z rozmówców. -Mam już wystawione oceny, a pogoda dopisuje, więc przyszłam. Mają być burze, ale to nic nie przeszkadza – mówi inna z pytanych osób.

Normalny bilet kosztuje 10 zł, a w przypadku wejścia po godz. 16:00 – 6 zł. Bilet ulgowy to wydatek 5 zł, a w przypadku wejścia po godz. 16:00 – 3 zł. W przypadku grup zorganizowanych (minimum 10 osób) z opiekunem, opłata wynosi 4 zł (lub 3 zł po godzinie 16:00). W przypadku osób, które posiadają kartę 3+liczna rodzina, bilet normalny kosztuje 7 zł (lub 4,20 zł po godzinie 16:00), a ulgowy 3,50 zł (lub 2,10 zł po godzinie 16:00).

Warto pamiętać, że do zakupu biletów ulgowych uprawnione są: dzieci, młodzież szkolna, studenci do 25 roku życia oraz renciści i emeryci za okazaniem stosownej legitymacji, a także osoby niepełnosprawne z orzeczonym znacznym lub równoważnym stopniem niepełnosprawności.

Opiekun osoby niepełnosprawnej uprawniony jest do wejścia na basen odkryty bezpłatnie. Dzieciom do lat 3 przysługuje wstęp bezpłatny – wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej.

Od poniedziałku, 19 czerwca czynny jest wodny plac zabaw. Działa w godzinach od 10:00 do 20:00, a wstęp na obiekt jest bezpłatny.