Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zbudowano je ponad 50 lat temu. W ubiegłym roku przeszły drugi etap generalnego remontu. Od momentu ich wybudzenia, nie przestają grać i zachwycać – mowa o organach w Kościele Mariackim w Bytomiu.

Grać będą nadal za sprawą Mariackiego Funduszu Organowego, który finansuje cykl koncertów organowych. Najbliższy koncert już w niedzielę, 24 września.

-Wraz z ubiegłorocznym wybudzeniem organów powstał Mariacki Fundusz Organowy. Raz w miesiącu, dokładnie w ostatnią niedzielę – parafianie i uczestnicy nabożeństw mają możliwość wsparcia funduszu wrzucając "ofiarę" do starej piszczałki, przerobionej na skarbonkę. Dzięki ich hojności udaje się nam organizować koncerty organowe.  Przed nami kolejny cykl pięciu koncertów – zachęca do udziału Marcin Gad, organista w Kościele Mariackim w Bytomiu.

Kościół Mariacki w Bytomiu to zabytkowy kościół znajdujący się przy bytomskim rynku. Najbliższy koncert organowy rozpocznie się tam w niedzielę o godzinie 17.00. Kolejne zaplanowano w październiku, listopadzie i w grudniu. Wszystko pod naszym patronatem. Szczegóły na plakacie:

 

Fot: fb/Kościół Mariacki w Bytomiu