Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Był punkt, jest delegatura NFZ w Tarnowskich Górach

Autor: w dniu 2023-09-19

Chętni będą mogli załatwić więcej ważnych dla siebie spraw związanych ze zdrowiem. To dzięki temu, że w Tarnowskich Górach działa delegatura Narodowego Funduszu Zdrowia.

Już nie punkt, a delegatura Narodowego Funduszu Zdrowia działa w Tarnowskich Górach. Dzięki temu poszerzył się zakres spraw, które można załatwić na ulicy Piastowskiej 1.Zapytaliśmy o to, jakie są różnice pomiędzy dwoma wspomnianymi placówkami.

-Różni się delegatura od punktu kilkoma sprawami. Po pierwsze tym, że delegatura jest otwarta dłużej, do 18.00. Oprócz tego nadzoruje pracę podległych punktów, jak również ma szersze możliwości jeśli chodzi o załatwianie spraw naszych pacjentów, gdyż ma działalność o tyle szerszą niż inne punkty chociażby przez to, że można załatwić sprawy związane z leczeniem sanatoryjnym, uzdrowiskowym, rehabilitacją, można podpisać umowę dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego, jak również wszystkie sprawy dotyczące ubezpieczenia, zwłaszcza z wyjazdem zawodowym za granicę – mówi dyrektor śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Piotr Nowak.

Dodatkowo można załatwić więcej spraw związanych z działaniami profilaktycznymi.

-Na miejscu będzie można skorzystać z licznych eventów w formie środy z profilaktyką, podczas których mówimy o tym, co oferuje Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach swojej idei szerzenia profilaktyki. Spotkania cieszyły się dotąd wyjątkową frekwencją. Mówimy, co można zbadać i sprawdzić, z jakich programów profilaktycznych możemy skorzystać – podsumowuje Małgorzata Doros, naczelnik wydziału obsługi klienta i profilaktyki w śląskim NFZ

W tej chwili na Śląsku działają cztery delegatury NFZ. W Bielsku-Białej, Częstochowie, Rybniku i właśnie ta najnowsza – w Tarnowskich Górach.