Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wypadek śmiertelny na A4. Nie żyje kierowca dostawczaka

Autor: w dniu 2023-09-19

Wypadek śmiertelny na autostradzie A4. Nie żyje kierowca samochodu dostawczego, który uderzył w tył auta ciężarowego.

Tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe miało miejsce przed 13.00 na 318 kilometrze autostrady A4 na wysokości Gliwic. Na pasie w kierunku Katowic doszło do zderzenia samochodów dostawczego i ciężarowego. Raport GDDKiA mówi jeszcze o udziale pojazdu osobowego. Informację potwierdza też zabrzańska straż pożarna.

Jak informuje, w rozmowie z Adamem Złotorowiczem, kapitan Wojciech Strugacz z zabrzańskiej komendy straży pożarnej, strażacy musieli wyciąć karoserię, by dostać się do poszkodowanego kierowcy samochodu dostawczego. Wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ten zdążył jeszcze wylądować, jednak było już za późno na pomoc. Mężczyzna zmarł.

Na miejsce wezwano służby, w tym policję i po dwa strażackie zastępy z Zabrza i Gliwic. Autostrada A4 na granicy Gliwic i Zabrza jest zablokowana, utworzyły się potężne korki.

Kto jeszcze może – powinien z węzła autostradowego Sośnica kierować się na Drogową Trasę Średnicową i dalej ulicami Trzeciego Maja i Paderewskiego, by powrócić nimi na autostradę A4.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność oraz o to, by nie spowalniali ruchu, przejeżdżając w rejonie wypadku. Może to doprowadzić do kolejnych, groźnych sytuacji.