Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: Niebawem kolejny koncert organowy w Kościele Mariackim

Autor: w dniu 2023-10-13

Zbudowano je ponad 50 lat temu. W ubiegłym roku przeszły drugi etap generalnego remontu. Od momentu ich wybudzenia, nie przestają grać i zachwycać – mowa o organach w Kościele Mariackim w Bytomiu.

Wyjątkowe koncerty organowe są możliwe, bo organy zostały wyremontowane. Teraz zachwycają. Cykl wydarzeń jest finansowany przez Mariacki Fundusz Organowy. Najbliższy koncert już w niedzielę, 15 października.

-Wraz z ubiegłorocznym wybudzeniem organów powstał Mariacki Fundusz Organowy. Raz w miesiącu, dokładnie w ostatnią niedzielę – parafianie i uczestnicy nabożeństw mają możliwość wsparcia funduszu, wrzucając "ofiarę" do starej piszczałki, przerobionej na skarbonkę. Dzięki ich hojności udaje się nam organizować koncerty organowe.  Przed nami kolejny – zachęca do udziału Marcin Gad, organista w Kościele Mariackim w Bytomiu.

Kościół Mariacki w Bytomiu jest zabytkiem zlokalizowanym przy bytomskim rynku. Najbliższe organizowane w nim wydarzenie to Koncert Papieski z okazji 45. rocznicy wyboru papieża Jana Pawła II.

Wystąpi Michał Matuszewski (pianino i śpiew) oraz Marcin Gad (organy). W programie muzyka łemkowska i ulubione pieśni Jana Pawła II, do których wspólnego zaśpiewania zaproszeni będą wszyscy uczestnicy koncertu. Szczegóły na plakacie: