Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wkrótce otwarcie basenu w Radzionkowie. Znamy datę

Autor: w dniu 2023-10-13

Kończy się budowa krytej pływalni przy ulicy Knosały w Radzionkowie. Za trzy tygodnie obiekt ma być udostępniony mieszkańcom.

Kryta pływalnia powstaje w sąsiedztwie hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Szkoły Podstawowej nr 1. Jej oficjalne otwarcie planowane jest na 3 dzień listopada.

-Jeżeli nic nas nie zaskoczy, a nic nie powinno – bo prace i odbiory trwają tutaj na co dzień, to oficjalne otwarcie planujemy na 3 listopada. Od 4 listopada wszyscy chętni będą mogli korzystać z basenu. Niecka sportowa ma 25 metrów na 12 metrów. Jest 6 torów, jeden jest wypłycony co umożliwi naukę pływania. Mamy też małą nieckę rekreacyjną dla dzieci z atrakcjami, 2 wanny jacuzzi i 2 sauny – opisuje Grzegorz Zadęcki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radzionkowie.

Zgodnie z planem, kryta pływalnia w Radzionkowie będą ogólnodostępna. Rano basen będzie wykorzystywany przez szkoły i inne placówki oświatowe, przy czym zawsze 2 tory będą dostępne dla organizacji pozarządowych i osób prywatnych. Obiekt ma być otwarty w godzinach od  6.00 do 21.00.