Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: Pożycz zestaw porządkowy, ale nie zapomnij oddać!

Autor: w dniu 2023-10-27

Porządkowanie grobów bliskich bywa problematyczne. Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu wyszedł naprzeciw potrzebom tym, którzy odwiedzają nekropolię.

Ci, którzy porządkują groby bliskich spoczywających na cmentarzu komunalnym przy ul. Kwiatowej w Bytomiu nie muszą brać już ze sobą wiader, konewek i zmiotek.

Zestaw porządkowy ułatwieniem dla gości nekropolii

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu zainstalował przy wejściu na teren nekropolii stanowisko z rzeczami niezbędnymi do sprzątania grobów.

Odwiedzający cmentarze mogą bezpłatnie wypożyczyć wiaderka, konewki, grabie, miotły oraz zmiotki. Jest tylko jeden warunek, o którym trzeba pamiętać. Chodzi o to, by po zakończeniu prac odłożyć narzędzia na miejsce. Warto dodatkowo pamiętać, co podkreśla miasto, że na cmentarzu przy ul. Kwiatowej znajduje się także stanowisko, przy którym można zostawić znicze do ponownego użytku.

– Montaż stanowiska z narzędziami do sprzątana ponownie zainstalowaliśmy przed zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, a więc okresem, kiedy szczególnie dbamy o groby naszych bliskich – mówi Justyna Stolka z Działu Inwestycji Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.