Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Figurki kolekcjonerskie padły łupem złodzieja

Autor: w dniu 2023-10-27

Niektóre związki rozpadają się w dość burzliwych okolicznościach. Tak właśnie było ostatnio w Chorzowie, bo okazało się, że partner okazał się złodziejem.

Figurki kolekcjonerskie o dużej wartości stały się celem złodzieja, a ten był bardzo blisko ofiary. Okazało się bowiem, że na własność kobiety połasił się jej były partner. Skradzione przedmioty zdołano odzyskać, a decyzję w sprawie mężczyzny podejmie sąd.

Figurki kolekcjonerskie stały się celem złodzieja

W połowie października tego roku 36-letnia mieszkanka Chorzowa zgłosiła, że została okradziona przez swojego byłego partnera. Mężczyzna oprócz pieniędzy zabrał 17 unikatowych, drogocennych, kolekcjonerskich figurek przedstawiających filmowe i komiksowe postaci.

Łącznie 38-latek okradł chorzowiankę na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawa zajęli się kryminalni z chorzowskiej "jedynki". Dzięki ich szybkiej reakcji zlokalizowali i odzyskali 13 figurek. Ich łączna wartość to prawie 13 tysięcy złotych.

Następnie stróże prawa ustalili miejsce pobytu mężczyzny odpowiedzialnego za wszystkie kradzieże i go zatrzymali. Chorzowianin usłyszał łącznie 37 zarzutów kradzieży, za które grozi nawet 5 lat więzienia. Wszystkie odzyskane przedmioty trafiły do prawowitej kolekcjonerki. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje chorzowski sąd.