Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zamaskowany włamywacz złapany

Autor: w dniu 2023-10-27

Myślał, że ten strój pozwoli mu uniknąć odpowiedzialności, ale srogo się przeliczył. Teraz będzie odpowiadał nie tylko za dwie kradzieże z włamaniem.

Mężczyzna w nietypowym przebraniu dopuścił się dwóch kradzieży na terenie Sosnowca. Sprawą zajęli się policjanci, którzy zdołali wpaść na jego trop i ostatecznie zatrzymać włamywacza.

Zamaskowany włamywacz złapany. Nietypowy strój mu nie pomógł

We wrześniu tego roku śledczy z komisariatu V w Sosnowcu otrzymali dwa podobne do siebie zgłoszenia włamań. W przypadku pierwszego złodziej dostał się do wnętrza domu jednorodzinnego, z którego ukradł m.in. dwa rowery oraz szlifierki. Straty opiewały na kwotę 4000 złotych.

Niedługo po otrzymaniu zgłoszenia, policjanci zostali zaalarmowali o kolejnym włamaniu – tym razem do budynku gospodarczego znajdującego się na terenie cmentarza. Łupem złodzieja padły sprzęty ogrodowe, narzędzia oraz kosy i piły spalinowe o łącznej wartości 5000 złotych.

Zamaskowany włamywacz wpadł dzięki nagraniom

Policjanci dotarli do nagrań z monitoringu. Szybko stwierdzili, że włamań dokonała ta sama osoba, która w trakcie kradzieży była ubrana w charakterystyczny kapelusz oraz maskę. Nietypowe przebranie nie zmyliło jednak kryminalnych, którzy ustalili tożsamość zamaskowanego mężczyzny. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Sosnowca.

Mundurowi zatrzymali go, kiedy podróżował samochodem. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie nieznaczne ilości narkotyków. Dodatkowo posiadał czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez sosnowiecki sąd.

Mundurowi odzyskali prawie cały skradziony przez 36-latka sprzęt, który wróci do właścicieli. Mężczyzna usłyszał już zarzuty za obie kradzieże z włamaniem, posiadanie amfetaminy oraz niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.