Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Włamanie, broń i narkotyki. Zatrzymano dwóch mężczyzn

Autor: w dniu 2023-09-26

Policjanci namierzyli dwóch mężczyzn skonfliktowanych z prawem. Ustalili też, jakim autem podróżują. Wyszło na jaw, co przewożą w aucie i co zrobili dzień przed zatrzymaniem.

Policjanci operacyjni zawierciańskiego Wydziału Kryminalnego, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, ustalili, gdzie znajduje się dwóch mężczyzn, którzy posiadają nielegalne przedmioty. Kryminalni wiedzieli, że w samochodzie, którymi poruszali się dwaj mieszkańcy Zawiercia, znajdują się narkotyki oraz broń palna.

Włamanie, broń i narkotyki. Sprawą zajęli się policjanci

Stróże prawa w jednym z mieszkań przy ulicy Paderewskiego w Zawierciu zastali 31-latka i jego 24-letniego kolegę. W aucie zaparkowanym w pobliżu budynku policjanci ujawnili nieznaczne ilości środków psychoaktywnych. Wewnątrz pojazdu, który należał do krewnej 24-latka, znajdował się także pistolet wraz z amunicją.

Zabezpieczono także inne przedmioty, które zostały skradzione dwa dni wcześniej z jednego z mieszkań na terenie miasta. Mężczyźni zostali zatrzymani. W toku prowadzonych czynności kryminalni ustalili, że zatrzymani mężczyźni są odpowiedzialni za kradzież z włamaniem. Taki właśnie zarzut usłyszeli podejrzani. 31-latek przyznał się do jego popełnienia. Natomiast 24-latek dodatkowo usłyszał kolejne zarzuty.

Mężczyzna przyznał się do posiadania broni palnej z 24 sztukami amunicji, na którą nie miał wymaganego zezwolenia, a także do posiadania narkotyków. Starszy mieszkaniec Zawiercia został objęty policyjnym dozorem. W stosunku do młodszego zawierciański sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie.