Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: Rutynowe badania na wyciągniecie ręki

Autor: w dniu 2023-10-06

W Bytomiu, 11 października odbędzie się kolejna edycja wydarzenie pt. "Śląska jesień ze zdrowiem". Tego dnia w Agorze Bytom zaplanowano bezpłatne porady i badania.

"Śląska jesień ze zdrowiem" to event promujący profilaktykę zdrowotną i zachęcający mieszkańców Bytomia do skorzystania z bezpłatnych badań oraz porad.

–Agora Bytom już kolejny rok jest miejscem, w którym spotykają się specjaliści ochrony zdrowia z naszego regionu i dzielą się z mieszkańcami swoją wiedzą, a także uczą, jak żyć zdrowo – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom i zachęca do udziału w "Śląskiej jesieni ze zdrowiem".

Podczas wydarzenia będzie można:
– wziąć udział w warsztatach z samobadania piersi i dowiedzieć się, co znaczy profilaktyka nowotworowa,
– wykonać bezpłatnie spirometrię, zbadać poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze oraz sprawdzić stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu u osób palących papierosy,
– skorzystać z porad i konsultacji stomatologicznych, ortodontycznych, kardiologicznych, podologicznych i dietetycznych,
– porozmawiać o profilaktyce chorób odkleszczowych i zobaczyć kleszcze w próbówkach,
– wykonać komputerową analizę skóry twarzy, okłady parafinowe dłoni, a także skorzystać z rad i zabiegów kosmetologów i fizjoterapeutów,
– sprawdzić, jak działają alko- i narkogogle,
– dowiedzieć się, co znaczy profilaktyka przez sport,
– wyrobić kartę EKUZ, potwierdzić profil zaufany oraz dowiedzieć się więcej o programach profilaktycznych finansowanych przez NFZ.

"Śląska jesień ze zdrowiem" odbędzie się w godzinach od 10.00 do 14.00

Na znak solidarności z osobami chorymi na nowotwory i ich rodzinami odbędzie się także happening, podczas którego do nieba zostaną wypuszczone balony. W programie wydarzenia zaplanowano także koło wiedzy z nagrodami.