Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kolejni nielegalni imigranci zatrzymani na Śląsku

Autor: w dniu 2023-10-06

Kolejne dwie grupy nielegalnych imigrantów zatrzymane na Śląsku. To efekt wspólnych działań straży granicznej i policji. Do zatrzymań doszło w rejonie Jaworzynki i w Wiśle.

Wczoraj po południu w ramach wspólnych działań ukierunkowanych na przeciwdziałanie nielegalnej migracji policjanci z Wisły ujawnili siedmiu cudzoziemców, którzy poruszali się pieszo w rejonie Jaworzynki przy polsko-słowackiej granicy państwowej.

W wyniku podjętych działań ustalono, iż dokonali oni nielegalnego przekroczenia granicy. Wszyscy posiadali jedynie słowackie dokumenty uprawniające do tymczasowego pobytu na terenie Słowacji. Osoby te zostały przekazane do dyspozycji Straży Granicznej – mówi Szymon Mościcki, rzecznik śląskiego oddziału Straży Granicznej.

Kilka godzin później Policjanci ujawnili już w samej Wiśle kolejną grupę nielegalnych migrantów. Kierowca busa na polskich numerach rejestracyjnych na widok radiowozu wjechał na stację paliw, wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo.

Został on zatrzymany po kilkunastu metrach. Jak się okazało w pojeździe znajdowało się 24. mężczyzn prawdopodobnie narodowości syryjskiej. Wobec faktu, że wszyscy przebywali na terytorium naszego kraju nielegalnie, zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Śląskiego Oddziału Straży Granicznej – dodaje Szymon Mościcki.

Z wszystkimi zatrzymanymi nielegalnymi migrantami prowadzone są czynności służbowe, zmierzające do przekazania ich stronie słowackiej w ramach readmisji.

Foto i źródło: Śląska Straż Graniczna