Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: Uwaga na utrudnienia w centrum miasta!

Autor: w dniu 2024-06-21

Czas na Święto Bytomia. W tym roku bytomianie będą się bawić trzy dni – od 21 do 23 czerwca. W związku z przygotowaniami do imprezy oraz w czasie jej trwania zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Dzisiaj w nowy wyłączona z ruchu została ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Korfantego do ul. Żołnierza Polskiego. Oprócz tego zamknięte będą też ulice przyległe tj. ul. Podgórna na odcinku od ul. Piłsudskiego do pl. Grunwaldzkiego oraz ul. Żołnierza Polskiego na odcinku od ul. Piłsudskiego do ul. Smolenia.

Wyznaczony objazd dla kierowców jadących ul. Piłsudskiego prowadzi ulicami: Korfantego – Smolenia – Chrobrego. Ponadto wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Korfantego od ul. Piłsudskiego do ul. Sokoła oraz na odcinku ul. Smolenia od ul. Korfantego do ul. Żołnierza Polskiego. Zmianie ulegną również miejsca postoju TAXI, które wyznaczone zostaną na pl. Grunwaldzkim oraz na jednokierunkowym odcinku ul. Korfantego.

Na placu Jana III Sobieskiego, na odcinku ul. Piłsudskiego, Podgórnej, Korfantego oraz na odcinku ul. Żołnierza Polskiego (do ul. Smolenia) obowiązują zakazy zatrzymywania. Pojazdy zaparkowane na tych ulicach zostaną odholowane.

Zmiany dotyczą także komunikacji miejskiej. Przystanek Bytom Plac Sobieskiego przeniesiony został na czas trwania imprezy na ul. Smolenia (został zlokalizowany na wysokości numerów 29-31). Wszystkie autobusy zatrzymujące się na tym przystanku będą kursowały zmienioną trasą (dotyczy to linii: 42, 52, 85, 91, 114, 148, 185, 227, 608, 700, 740, 830, M3, M16, M17, M102)

Ograniczenia i objazdy obowiązywać będą do zakończenia imprezy i zlikwidowane będą w nocy z 23 na 24 czerwca.

Foto i źródło: UM Bytom