Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: W weekend utrudnienia na ulicy Dąbrowa Miejska

Autor: w dniu 2024-02-16

Najbliższy weekend będzie czasem, kiedy prowadzone będą prace na ulicy Dąbrowa Miejska w Bytomiu, zatem wprowadzone zostaną objazdy. Kierowcy powinni jeszcze uważniej niż zwykle zwracać uwagę na znaki.

Kolejne prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Dąbrowa Miejska będą przyczyną zamknięcia przejazdu pod wiaduktem w dniach 17-18 lutego. Dla kierowców korzystających z ul. Dąbrowa Miejska zostaną wprowadzone objazdy do Centrum i Stolarzowic.

Na czas zamknięcia wiaduktu drogowcy przygotowali objazdy

Przebudowa wiaduktu nad ul. Dąbrowa Miejska jest realizowana w ramach przebudowy linii kolejowej nr 131, tzw. Magistrali Węglowej na odcinku Chorzów Batory – Bytom – Nakło Śląskie.

Fot. UM Bytom/Hubert Klimek

W związku z kolejnymi zaplanowanymi pracami przy wiadukcie dla kierowców korzystających z ul. Dąbrowa Miejska zostaną wprowadzone dwie trasy objazdu do Centrum oraz do Stolarzowic:

  • objazd do Stolarzowic będzie prowadzony ulicami: Celną – al. Jana Nowaka – Jeziorańskiego – Frenzla aż do Placu Szpitalnego;
  • objazd do Centrum będzie prowadzony ulicami: Suchogórską – Rokitnicką – Stolarzowicką do Placu Szpitalnego.

Bytomski magistrat informuje, że w celu zapewnienia dojazdu do Specjalnej Strefy Ekonomicznej zlokalizowanej przy ul. Hakuby tymczasowo zostaną unieważnione znaki dotyczące zakazu wjazdu pojazdów o nacisku osi większym niż 8 ton na ulicy Podleśnej oraz Dąbrowie Miejskiej.

Urzędnicy apelują do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zmian w organizacji ruchu. Informacje o zmianach w organizacji ruchu będą podawane za pośrednictwem strony www.bytom.pl oraz mediów społecznościowych.