Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rozpoczynają się testy roweru metropolitalnego

Autor: w dniu 2024-02-16

Transport GZM poinformował o rozpoczęciu testów Metroroweru. Na ulicach śląskich miast będzie można zobaczyć dziś charakterystyczne, żółte jednoślady.
Pogoda dopisuje, co niewątpliwie sprzyja jeździe na rowerze. Informacją dla miłośników jednośladów jest to, że w miastach GZM rozpoczynają się dziś testy Metroroweru. Oznacza to, że na ulicach i stacjach pojawią się pierwsze żółte jednoślady, jednak przedstawiciele Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii podkreślają, że na ten moment nie można ich jeszcze wypożyczać.

Trwają testy Metroroweru

Zaplanowany na dziś rozruch testowy ma jedynie charakter techniczny, a wszystko po to, by sprawdzić poprawność funkcjonowania systemu.

-Rozpoczęliśmy testy Metroroweru. Testujemy działanie systemu, sprawność rowerów, funkcjonalność aplikacji. Rowery będą dostępne w pierwszej fazie w ośmiu miastach: Katowicach, Sosnowcu, Siemianowicach Śląskich, Czeladzi, Chorzowie, Zabrzu, Gliwicach oraz Tychach. Na razie, choć w wielu miastach możemy spotkać rowery na ulicach czy stacjach, nie jest możliwe ich wypożyczenie  – mówi Łukasz Zych z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Oficjalny początek funkcjonowania roweru metropolitalnego nastąpi 25 lutego.
Na co zwracają uwagę internauci, którzy odnieśli się do dzisiejszych testów? Przede wszystkim zgłaszają konieczność zapewnienia dobrze przygotowanego zaplecza technicznego, ważne jest także według nich zadbanie o sprawnie działającą infolinię dla użytkowników.
"Zobaczymy w jakim stanie będą za kilka miesięcy. oby nie w takim jak rowery poprzedniego operatora gdzie kilkadziesiąt rowerów lądowało w serwisie każdego dnia. Jak mówili mi serwisanci" – pisze w sieci jeden z internautów.