Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom z pieniędzmi GZM. Będą przeznaczone na inwestycje

Autor: w dniu 2024-04-30

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przyznała Bytomiowi prawie 4,2 mln zł na budowę kolejnych odcinków ul. Bażantowej – drogi łączącej ul. Orzegowską z ul. Konstytucji oraz budowę fragmentu chodnika przy Domu Seniora przy ul. Strzelców Bytomskich.

Środki na realizację inwestycji pomiędzy Szombierkami a Bobrkiem zostaną przeznaczone na budowę około 540 metrów drogi wraz z chodnikami, miejscami postojowymi, zjazdami do posesji oraz skrzyżowaniami. Ponadto w ramach budowy drogi gminnej łączącej ulicę Orzegowską w Szombierkach z ulicą Konstytucji w Bobrku zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa, wpusty uliczne, a także oświetlenie drogi i elementy spowolnienia ruchu drogowego.

Nowa droga o długości ponad 1 km skomunikuje osiedle mieszkaniowe "Fazaniec" od strony Szombierek i ma przyczynić się do poprawy poziomu bezpieczeństwa oraz umożliwić bezpośredni dojazd służb miejskich i ratunkowych do osiedla.

Będzie chodnik w Suchej Górze

Budowa chodnika wzdłuż ulicy Strzelców Bytomskich przy Domu Seniora w Suchej Górze to drugi z projektów, na który miasto pozyskało dofinansowanie w kwocie ponad 197 tys. zł.

W ramach projektu powstanie nie tylko chodnik łączący Dom Seniora z osiedlową ulicą w rejonie granicy z Tarnowskimi Górami, ale również przebudowana zostanie zatoka autobusowa na przystanku Sucha Góra Dolomity, gdzie zatrzymują się autobusy linii nr 19 i 158 łączące Suchą Górę z Tarnowskimi Górami.

Tagi