Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie ustąpiła pierwszeństwa i doszło do wypadku. Poszkodowana nastolatka

Autor: w dniu 2024-04-30

Chwila nieuwagi doprowadziła do poważnego zdarzenia drogowego w Ćwiklicach w powiecie pszczyńskim. Policja zwraca się z apelem do zmotoryzowanych, by wzmogli czujność.

Dziś o godzinie 9:30 w Ćwiklicach na drodze wojewódzkiej numer 933 doszło do wypadku drogowego. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 15-letnia rowerzystka nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu 38-letniej kobiecie siedzącej za kierownicą osobowej Skody.

W wyniku zderzenia cyklistka doznała obrażeń i trafiła do szpitala. Uczestnicy byli trzeźwi. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady.

-Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji. Apelujemy o ostrożność. Przypominamy, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, stosowanie się do znaków oraz czujność i koncentracja to warunki bezpieczniej jazdy. Pamiętajmy, aby prędkość dostosować do warunków drogowych i atmosferycznych. Nie zapominajmy również o zasadzie ograniczonego zaufania do innych użytkowników dróg – apeluje sierż. szt. Jadwiga Śmietana z pszczyńskiej policji.