Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom zachęca do picia kranówki

Autor: w dniu 2023-01-04

Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne zachęca mieszkańców do picia wody płynącej z kranów.

Kranówka dostarczana do mieszkań i domów na terenie Bytomia jest zdatna do picia. Jej jakość jest stale monitorowana. Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne zachęca do jej spożywania hasłem "Pij naszą wodę".

Picie kranówki promowane w Bytomiu

W ramach akcji promocyjnej Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne nie tylko przekonuje o monitorowanej czystości i jakości wody, ale i montuje specjalne urządzenia. Dzięki nim każdy może na własnej skórze przetestować walory smakowe wody z wodociągów. Jeden z pierwszych "miejskich wodopojów" stanął w budynku magistratu

– Urządzenia posiadają filtry wody. Ważną rzeczą jest to, że te urządzenia pozwalają ograniczyć zużycie plastiku. Zgrzewka wody mineralnej to około półtora metra sześciennego wody BPK, więc różnica w cenie jest bardzo duża, a jakościowo nie odbiega ona od wody mineralnej – przekonuje Michał Glinkowski, kierownik Działu Sieci Wodociągowej Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Jedno z pierwszych urządzeń stanęło na lodowisku im. Braci Nikodemowiczów, poza lodowiskiem, dwa urządzenia stanęły w Urzędzie Miejskim (w dwóch lokalizacjach – przy ul. Parkowej 2 i Smolenia 35) oraz w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom (przy ul. Kilara 33), a po jednym w Powiatowym Urzędzie Pracy (ul. Łagiewnicka 15) i w Hali na Skarpie (Modrzewskiego 5a). W punktach, w których stanęły już urządzenia BPK –  odczuwalnie wzrosła, jak informuje BPK, konsumpcja wody z sieci wodociągowej. Dlatego tego typu instalacje mają być instalowane też w kolejnych obiektach użyteczności publicznej. Woda płynąca z kranów wprawdzie, jak informuje BPK, spełnia normy wody pitnej, jednakże urządzenia filtrujące bezpośrednio przed jej spożyciem, polepszają jej parametry. Jak czytamy w materiałach producenta urządzeń, te poprawiają walory smakowe wody z sieci wodociągowej tak, że może być porównywalna z orzeźwiającą wodą z naturalnych ujęć o pierwotnej czystości.