Extreme Park Grizzly już otwarty

Autor: w dniu 2023-01-04

Trzy strefy aktywności powstałe z myślą o użytkownikach w różnym wieku – od przedszkolaków po seniorów. Urządzenia do zabawy, ćwiczeń i relaksu.  Przy Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Matki Ewy 9 w Bytomiu zakończyła się budowa kompleksu rekreacyjno-sportowego zrealizowana w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wnioskodawcy podkreślają, że jak dotąd w tej części miasta nie było infrastruktury umożliwiającej aktywne spędzanie wolnego czasu, a dzięki nowej inwestycji udało się zagospodarować teren, który nie był wykorzystany i stworzyć przyjazne miejsce sprzyjające integracji. Przypomnijmy, że na  jego realizację zagłosowało 1573  mieszkańców. Koszt inwestycji to 375 tys. zł.

Extreme Park Grizzly powstał z myślą o osobach w różnym wieku

W opisywanym miejscu ciekawe stanowiska dla siebie odnajdą osoby w różnym wieku. Dla dzieci przygotowano plac zabaw z piaskownicą, huśtawkami i drabinkami, do dorosłych skierowana jest strefa z klatką OCR, a dla seniorów – boisko do bulle i stoliki szachowe. Prace nie zostały jeszcze ukończone. Konieczne jest przeprowadzenie rekultywacji terenu zielonego wokół urządzeń, które musi być zakończone do końca kwietnia.

Co przygotowano dla użytkowników?

W pierwszej strefie – przedszkolnej i wczesnoszkolnej dla dzieci w wieku 6+ powstał zestaw treningowo-zabawowy składający się z: równoważni; ściany wspinaczkowej z opon, bujaka, huśtawki, płotków do przeskoku, liny, sieci pajęczej, niskiego domku z lin, drabinek poziomych, mostku "tybetańskiego", zjeżdżalni oraz piaskownicy.

W drugiej strefie ustawiona zostanie klatka OCR czyli urządzenie o specjalnej konstrukcji w formie "klatki", pozwala na wykonanie treningu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała dla osób w każdym wieku.

W ostatniej, trzeciej strefie w ramach Extreme Park Grizzly powstała tzw. strefa spokojna zawierająca 3 stoły do gry w szachy, 3 stanowiska dla psów (wodopój i poręcz do przywiązywania smyczy) oraz boisko do gry w bulle. Na zagospodarowanym terenie nie brakuje też obiektów małej architektury: ławek i koszy na śmieci.

Źródło: UM Bytom