Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: Złapano włamywaczy. Ukradli kilkadziesiąt tysięcy złotych

Autor: w dniu 2024-06-07

Śledczy weszli do jednego z mieszkań na terenie Bytomia. Zatrzymali tam dwie osoby podejrzewane o włamanie i kradzież gotówki. O losie sprawców zdecyduje sąd. Grozi im kara do 10 lat więzienia. 

Kiedy policjanci dowiedzieli się o kradzieży na terenie Bytomia, ruszyli do akcji. Ustalili personalia osób podejrzewanych o to osoby, które zostały zatrzymane. To mieszkańcy Bytomia – 22-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna.

Złapano włamywaczy. Co okazało się po wejściu do mieszkania?

W ich mieszkaniu, oprócz skradzionej gotówki w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych, policjanci znaleźli także amfetaminę i marihuanę. Z zabezpieczonych środków odurzających, informują policjanci, można było przygotować ponad 500 porcji dilerskich. W wyniku przeszukania pomieszczeń piwnicznych mundurowi znaleźli zrabowane przedmioty i odzyskali też większość skradzionych pieniędzy.

– Przypominamy i przestrzegamy osoby, które zamierzają kupować środki psychoaktywne, a także tych, którzy takie środki posiadają, przed konsekwencjami prawnymi. Każda, nawet znikoma ilość posiadanych środków odurzających, jest zabroniona i podlega karze do 3 lat więzienia. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary w sytuacji, gdy podejrzany posiadał znaczną ilość narkotyków. W takim przypadku grozi do 10 lat więzienia. Kara w takim samym wymiarze grozi zatrzymanym za kradzież z włamaniem – mówi sierż. sztab. Paulina Gnietko z bytomskiej policji.