Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wymiana roślin, relaks na łonie natury, plenerowy koncert, warsztaty przyrodnicze i rękodzielnicze – tak najłatwiej opisać Bytomski Kwietnik. Wydarzenie po raz piąty odbędzie się w Parku Miejskim im. F. Kachla.

Stowarzyszenie Piękna Strona Miasta po raz piąty zaprasza mieszkańców Bytomia oraz sąsiednich miast do spędzenia czasu na Polanie Piknikowej w Parku Miejskim. Wydarzenie pod nazwą Bytomski Kwietnik odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 czerwca a tematem przewodnim tegorocznej edycji jest powrót do korzeni – odpoczynek na łonie natury i radość z obcowania z przyrodą.

 – We współczesnym pędzącym świecie, pragniemy się zatrzymać, zwolnić i zadbać o swój dobrostan, powrócić do korzeni, do spędzania czasu na świeżym powietrzu, dzięki czemu będzie nam po prostu lepiej. Osoby w każdym wieku zachęcamy do przyjścia z kocykiem, koszem piknikowym i dobrym nastrojem – mówi Agata Cichoń z Pięknej Strony Miasta.

Strefa rękodzieła

Jak zapowiadają organizatorzy nie zabraknie strefy rękodzieła, w której lokalni wytwórcy będą prezentować i sprzedawać swoje produkty. Będą też wystawy, wykłady i strefa dla dzieci.

Wymień się rośliną

Punktem programu, który pojawia się w każdej edycji tej proekologicznej imprezy jest wymiana roślin. To doskonała okazja do zaprezentowania i podzielenia się swoimi egzemplarzami sadzonek. Mogą to być zarówno kwiaty doniczkowe, ogrodowe lub balkonowe. Tego dnia będzie można nie tylko podzielić się szczepką, ale też oddać kwiatek w dobre ręce. Ważne jest, żeby na wymianę przynosić tylko zdrowe rośliny.

Finałem tegorocznego Bytomskiego Kwietnika będzie koncert lokalnego jazzowego zespołu Silesian Brass Quartet. Radio Piekary jest patronem medialnym wydarzenia.

 

Fot: Piękna Strona Miasta